Jak działają materiały SunSelect?

Jak działa SunSelect?Tekstylia SunSelect zostały naukowo opracowane, aby selektywnie filtrować promienie UV, żeby opalanie było bezpieczne bez konieczności stosowania dodatków chemicznych takich jak olejki czy kremy. SunSelect jest opatentowaną technologią i zastrzeżoną marką.

Materiały SunSelect filtrują szkodliwe promieniowanie UV-B, przepuszczając opalające promienie UV-A. Jednocześnie pozwalają skórze na oddychanie.
W jaki sposób materiały SunSelect filtrują promienie UV?

Specjalnie opracowane włókna poliestrowe materiału SunSelect zostały dopasowane do długości fal UV. UV-B (szkodliwe promieniowanie) jest prawie całkowicie pochłaniane przez materiał, natomiast promienie UV-A są przepuszczane, aby zapewnić opaleniznę.

Czy bez promieni UV-B mozna uzyskać opaleniznę?

Ciemnienie pigmentu powodują promienie UV-A, zaś jego wydzielanie promienie UV-B. Promienie UV-B ponadto są odpowiedzialne za powstawanie oparzeń. Dlatego ważne jest by ograniczać jego wpływ na skórę. Pomiędzy włóknami materiału zastosowanego w produktach SunSelect znajdują się otwory przepuszczające niewielką ilość promieniowania UV-B. Ilość promieniowania docierającego do skóry została określona na podstawie medycznych i naukowych danych. W ten sposób dostarczana jest do skóry taka ilość promieniowania UV-A i UV-B, jaka jest konieczna dla osiągnięcia opalenizny bez spalenia skóry.

Czy muszę stosować kosmetyki ochronne do opalania?

Miejsca chronione poprzez odzież SunSelect nie wymagają stosowania dodatkowych kosmetyków ochronnych. Tekstylia zapewniają, stały, niezależny od czasu poziom ochrony (w przeciwieństwie do kosmetyków, które tracą swoje właściwości z czasem i pod wpływem wody).

Czy kostiumy kąpielowe i koszulki są produkowane z tego samego materiału?

Kostiumy kąpielowe muszą zapewniać inne właściwości niż koszulki. Dlatego istnieją dwa rodzaje materiałów SunSelect:

1. Materiał Elastyczny -
skład: 80% specjalny polyester, 20% lycra,
gramatura: 180 gram / m2,
rozciągliwość: 2% w pionie, 4% w poziomie.

2. Materiał Bawełna / Polyester -
skład: 55% bawełna, 45% specjalna przędza polyestrowa,
gramatura: 110 gram / m2,
rozciągliwość: minimalna.

Czy woda osłabia właściwości kostiumów kąpielowych?

Nie. Wyjątkowe właściwości kostiumów kąpielowych SunSelect są trwałe i ani woda morska, ani słodka ich nie osłabia.

Po jakim czasie uzyskam opaleniznę?

Czas potrzebny do uzyskania opalenizny jest uzależniony głównie od tradycyjnych czynników, takich jak warunki pogodowe, rodzaj cery itp. W przypadku kostiumów kąpielowych znaczenie ma także stopień naciągnięcia kostiumu na ciele. Generalnie można powiedzieć, że materiał SunSelect działa jak filtr do opalania o stopniu ochrony 8 - 11, co oznacza, że dostarcza od 8 do 11 razy większą ochronę przed promieniami niż naturalna.

Czy materiały SunSelect są bezpieczne?

Wszystkie materiały zostały przetestowane dermatologicznie.

Jak nalezy prać materiał?

Materiały SunSelect należy prać zgodnie z oznaczeniami znajdującymi się na produkcie.

Dla kostiumów kąpielowych:

Jak prać kostiumy

Dla koszulek:

Jak prać koszulki

Miałam już kiedyś taki strój, ale materiał okazał sie nietrwały...

W takim razie to na pewno nie był materiał SunSelect. Pomysł opalania skóry pod materiałem pojawił się już wcześniej ale producenci nie dysponując technologią pozwalającą selektywnie filtrować promienie słoneczne, próbowali umożliwić przepuszczanie promieni słonecznych używając materiałów z dużymi dziurkami. Niestety, skutkiem tego była słaba wytrzymałość materiału. Stroje z materiału SunSelect są równie trwałe co stroje z tradycyjnych tkanin i nie prześwitują, a działanie swoje zawdzięczają nie dziurkom a naukowcom, którzy opracowali technologię SunSelect.

Mam inne pytanie...

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania! Prosimy o kontakt.